Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw w szkole pojawili się starsi uczniowie, zaś po Mszy św. klasy młodsze i tu w sposób specjalny przywitaliśmy naszych nowych uczniów, czyli pierwszoklasistów.

W tym roku program artystyczny przygotowali wraz z wychowawcami uczniowie klas piątych. Na scenie pojawiło się studio telewizyjne oraz klasa szkolna, w której zaprezentowano atlas uczniów. Siostra dyrektor Magdalena Szlachcic wyraziła nadzieję, że wszyscy obecni w sali gimnastycznej to Pracusie Szlachetni.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom szczęśliwego nowego roku szkolnego, w szczególności zaś klasom ósmym, które w kwietniu przystąpią do egzaminów kończących szkołę podstawową.

• Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020