DNI PAMIĘCI OFIAR GESTAPO

ODDZIAŁ ULICA POMORSKA

Już po raz trzynasty Muzeum Krakowa zorganizowało obchody Dni Pamięci Ofiar Gestapo, aby zachować w pamięci krakowian, Małopolan tragiczną historię Domu Śląskiego przy ul.Pomorskiej 2.

Data wydarzenia związana jest z rocznicą przejęcia tego budynku przez niemieckie formacje policyjne (13 IX 1939 r.) Tegoroczna edycja była poświęcona 80.rocznicy wybuchu II- wojny światowej i represjom Gestapo wobec polskich żołnierzy września 1939 r.

Nasza szkoła - reprezentacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym - również wzięła udział w uroczystej mszy św. w kościele św. Szczepana oraz apelu ku czci ofiar Gestapo, gdzie m.in. złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego.

• Wtorek 2019-10-22, WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA
    Łk 12,35-38
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie».

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności DNI PAMIĘCI OFIAR GESTAPO