NOCOWANIE W SZKOLE!

Nocowanie w szkole rozpoczęliśmy od zapoznania się, śpiewu i Mszy świętej. Po spotkaniu z Bogiem w Eucharystii udaliśmy się na kolację… patrzymy a tu wielka dostawa pizzy…. Taka kolacja nam się spodobała!:) Gdy już nabraliśmy sił, ruszyliśmy na salę gimnastyczną, aby bawić się, tańczyć i szaleć na całego! Śmiechu było co niemiara!

Kiedy za oknem stało się zupełnie ciemno wybraliśmy się w podróż na Księżyc. Zaproszony ksiądz, który jest pasjonatem astronomii opowiedział nam niezwykłe ciekawostki o kosmosie, a następnie udaliśmy się na boisko szkolne, aby móc podziwiać Księżyc przez teleskop!

Po tak aktywnym wieczorze zasnęliśmy z uśmiechem na ustach. :)

Z rana obudziła nas rozgrzewka naszych starszych koleżanek z Videsu. Dziewczyny nauczyły nas różnych tańców i zaraziły nas swoją radością i entuzjazmem. Po śniadaniu podzieliliśmy się ze wszystkimi wrażeniami po tej nieziemskiej nocy. Niektórzy szykują się już na kolejne nocowanie w szkole… :)

• Środa 2019-10-23, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie». Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?» Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas wydzielał jej żywność? Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: „Mój pan ociąga się z powrotem”, i zacznie bić sługi i służebnice, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą».

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności NOCOWANIE W SZKOLE!