Strona główna

Święto Edukacji Narodowej

14 października wzięliśmy udział w akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowanej przez klasy czwarte i ich wychowawczynie.

Było bardzo wesoło, akcja rozwijała się w zaskakującym tempie. Najpierw wybrani nauczyciele wzięli udział w specjalnym wydaniu szkolnej Familiady, w której m.in. padły pytania – ile mamy w naszej szkole komputerów, jakie jest tło naszego sztandaru, czy też ile stołów mamy w naszej stołówceJ. Wygrana nauczycielska drużyna wzięła następnie udział  w specjalnym zabiegu odnowy biologicznej SPA. I tu wystąpiły w kabaretowych rolach nasze szóstoklasistki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Dziękujemy klasom 4 i wychowawczyniom p. Teresie Adamczyk, p. Iwonie Walkosz i p. Annie Szary za świetne przedstawienie . Świętowanie tego dnia wszystkim się podobało. 

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Święto Edukacji Narodowej