I TY MOŻESZ ZOSTAĆ TOLKIENEM

KONKURS DLA KLAS 6-8 NA AUTORSKIE OPOWIADANIE FANTASTYCZNE

TY MOŻESZ ZOSTAĆ TOLKIENEM

Regulamin konkursu:

1. Uczestnik konkursu do dnia 8.11.2019 dostarcza do p. Agnieszki Zielowskiej lub p.Dominiki Nęcek autorskie opowiadanie fantastyczne w wersji elektronicznej lub papierowej. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno opowiadanie.
  2. Praca powinna być napisana na komputerze (czcionka 12). Długość jest dowolna.
  3. Opowiadanie powinno zawierać elementy fantastyczne, nie może być streszczeniem, przeróbką innych utworów literackich.
  4. Jury będzie oceniać:
  • oryginalność pracy (twórczy pomysł, funkcjonalne wprowadzenie dialogów, monologów, retrospekcji, zwrotów akcji, opisów);
  • wprowadzenie elementów fantastycznych;
  • kompozycję;
  • poprawność językową;
  • ortografię i interpunkcję.
  1. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły.

• Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności I TY MOŻESZ ZOSTAĆ TOLKIENEM