Ania z Zielonego Wzgórza

W środę, 9 października 2019 roku wraz z uczniami klas VI wybraliśmy się do Teatru „Groteska” na przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Scenariusz napisała Małgorzata Zwolińska na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery.

Wszyscy bardzo się cieszyliśmy, tym bardziej, że wspomniana książka jest naszą lekturą, a samo wyjście do teatru było miłym wytchnieniem od lekcji. Przedstawienie opowiadało o losach i przygodach rudowłosej dziewczynki, która wniosła energię i radość do życia wszystkich bohaterów. Aktorka, która odgrywała jej rolę, świetnie oddała charakter głównej postaci. Nie da się jej nie polubić, z pewnością mogłaby zostać moją koleżanką. To, co zapadło mi szczególnie w pamięci, to kolorowe, charakterystyczne stroje - suknie z bufiastymi rękawami i kolorowe światła na scenie. Tęcza barw !  Nie można nie wspomnieć też o muzyce i piosenkach, które były częścią spektaklu. Melodyjne, łatwe, szybko wpadały w ucho i ożywiały widownię.

Zarówno spektakl jak i klimat panujący w teatrze bardzo mi się podobały. Była to ciekawa forma spędzenia czasu w ramach lekcji i poznania lektury szkolnej z innej strony. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyjścia!

Bartosz Łoboda kl. VI a

• Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ania z Zielonego Wzgórza