ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

„Idę do szkoły,
a ze mną przyjaciele.
Śpiewam wesoło,
bo przygód czeka wiele....”

Tak śpiewały tegoroczne „pierwszaki” w trakcie uroczystości ślubowania, która odbyła się 30 października 2019 r. Dzieci pokazały nam, że zasługują na miano „uczniów szkoły”. Pod okiem wychowawczyń uczniowie przygotowali przedstawienie, dzięki któremu przekonaliśmy się, że są chętni nie tylko do zabawy, ale i do nauki, czytania, pisania i liczenia. Wiedzą również, że „... grzeczność na co dzień bardzo ważna sprawa...”.

Po przedstawieniu odbyło się ślubowanie, a ksiądz proboszcz pobłogosławił dzieci oraz ich rodziny.

Życzymy naszym drogim „Pierwszakom” wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, ciekawości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności. Aby w szkolnej podróży, którą właśnie rozpoczęli towarzyszyła im fascynacja, mądrość i odwaga! Niech ta szkolna wędrówka przybliży ich do Boga, a także służy nawiązaniu nowych, cennych przyjaźni!:)

• Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH