Strona główna

Podziękowanie za dar serca

     W ubiegłą sobotę zakończyliśmy w naszej szkole akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnej pomocy uczniów, rodziców, nauczycieli i sióstr udało się nam zebrać kwotę 4833,98 zł.

Mogliśmy tym samym zakupić wszystkie potrzebne rzeczy, o które prosiła wybrana przez nas rodzina (najważniejsze to: nowa lodówka, ubrania i obuwie na zimę).Łącznie z rzeczami, które otrzymaliśmy, oprócz wsparcia finansowego, spakowaliśmy razem 35 paczek. Chciałyśmy zapewnić, że każda nawet najmniejsza pomoc jest niezwykle cenna. Szczególnie dziękujemy pani Ewie Winiarskiej za pomoc w organizacji, poświęcony czas i hektolitry spalonej benzyny. Dziękujemy!!!

„Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie:
Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie,
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.
Mt 25,34-36

s. Agnieszka Kamińska i Maria Łuszczkiewicz

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Podziękowanie za dar serca