Strona główna

ŚWIĘTO SZKOŁY

Wczoraj 22 stycznia świętowaliśmy! W tym dniu przypada wspomnienie liturgiczne naszej błogosławionej patronki Laury, zatem jak co roku odbyło się w naszej szkole Święto Szkoły i Patronki.

Co roku na nowo przyglądamy się naszej patronce – Laurze Vicuni, która dzięki niezwykłym cechom charakteru, niezłomności w dążeniu do celu, konsekwencji i poświęceniu stała się wielkim człowiekiem.  Dzięki szczególnej łasce Bożej została wyniesiona na ołtarze.Tych dwóch darów właśnie życzymy wszystkim uczniom i sympatykom naszej szkoły – silnego, dojrzałego charakteru i Bożej łaski, połączonej z pełnym do Niego zaufaniem. Poprosimy siostrę dyrektor Magdalenę Szlachcic o przywitanie naszych wyjątkowych gości.

Jak zwykle Boska Trupa, znany nam bardzo dobrze szkolny teatr, działający pod opieką pani Lidii Czarnowicz i pani Małgorzaty Mazanek, przygotowała dla nas wszystkich przedstawienie pod tytułem „Nagroda”. Scenariusz spektaklu napisał pan Marcin Kobierski, aktor Teatru Bagatela, który pomagał również członkom Boskiej Trupy podczas prób. 

Przedstawienie było świetne. Mieszkańcy Gazeciarni bardzo wiele zyskali i w końcu na nowo nauczyli cieszyć się życiem i znaleźli radość w pomaganiu innym. Mamy nadzieję, że to przesłanie zostanie w naszych sercach i będzie się przypominało na co dzień na szkolnych korytarzach.

Siostra Dyrektor Magdalena Szlachcic wręczyła również tytuł Przyjaciela Szkoły. Otrzymał go nasz Ksiądz Proboszcz Paweł Kubani.

Na koniec – co już stało się tradycją – pomachaliśmy wszyscy Laurze. Niech się wstawia za nami!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚWIĘTO SZKOŁY