Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole

img 9167Siostra Paola Battagliola wizytatorka z Rzymu była naszym gościem we wtorek 11 kwietnia. Na scenie przywitała Ją s. dyrektor Halina Koćwin, następnie gromkimi brawami przywitała Ją cała społeczność naszej szkoły, i po włosku przedstawiciele uczniów – Asia i Gianluca, którzy złożyli s. Paoli także świąteczne życzenia. Schola pod kierunkiem s. Teresy zaśpiewała również po włosku piosenkę na wejście naszego gościa, ale też inne pieśni, do śpiewu których dołączali się wszyscy obecni. Następnie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Boskiej Trupy.

Siostra Paola skierowała do wszystkich swoje słowo. Była urzeczona ciepłym i pięknym przyjęciem i licznymi talentami – radosnym śpiewem, powitaniem po włosku, aktorskimi umiejętnościami uczniów ze szkolnego Teatru Boska Trupa. Porównała wszystkich uczniów do pracowitych pszczółek z ula, które tworzą słodki i pożyteczny miód. Na ich wzór dzieci również mają mnożyć dobro, dzielić się nim z innymi. Życzyła wszystkim owocnego wzrastania.

To był bardzo piękny i pełen przeżyć dzień.

• Wtorek 2017-04-25, Święto Św. Marka, Ewangelisty
    Mk 16,15-20
    Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole