Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole

img 9167Siostra Paola Battagliola wizytatorka z Rzymu była naszym gościem we wtorek 11 kwietnia. Na scenie przywitała Ją s. dyrektor Halina Koćwin, następnie gromkimi brawami przywitała Ją cała społeczność naszej szkoły, i po włosku przedstawiciele uczniów – Asia i Gianluca, którzy złożyli s. Paoli także świąteczne życzenia. Schola pod kierunkiem s. Teresy zaśpiewała również po włosku piosenkę na wejście naszego gościa, ale też inne pieśni, do śpiewu których dołączali się wszyscy obecni. Następnie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Boskiej Trupy.

Siostra Paola skierowała do wszystkich swoje słowo. Była urzeczona ciepłym i pięknym przyjęciem i licznymi talentami – radosnym śpiewem, powitaniem po włosku, aktorskimi umiejętnościami uczniów ze szkolnego Teatru Boska Trupa. Porównała wszystkich uczniów do pracowitych pszczółek z ula, które tworzą słodki i pożyteczny miód. Na ich wzór dzieci również mają mnożyć dobro, dzielić się nim z innymi. Życzyła wszystkim owocnego wzrastania.

To był bardzo piękny i pełen przeżyć dzień.

• Sobota 2017-08-19, 19. tydz. zwykły
    Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole