Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole

img 9167Siostra Paola Battagliola wizytatorka z Rzymu była naszym gościem we wtorek 11 kwietnia. Na scenie przywitała Ją s. dyrektor Halina Koćwin, następnie gromkimi brawami przywitała Ją cała społeczność naszej szkoły, i po włosku przedstawiciele uczniów – Asia i Gianluca, którzy złożyli s. Paoli także świąteczne życzenia. Schola pod kierunkiem s. Teresy zaśpiewała również po włosku piosenkę na wejście naszego gościa, ale też inne pieśni, do śpiewu których dołączali się wszyscy obecni. Następnie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Boskiej Trupy.

Siostra Paola skierowała do wszystkich swoje słowo. Była urzeczona ciepłym i pięknym przyjęciem i licznymi talentami – radosnym śpiewem, powitaniem po włosku, aktorskimi umiejętnościami uczniów ze szkolnego Teatru Boska Trupa. Porównała wszystkich uczniów do pracowitych pszczółek z ula, które tworzą słodki i pożyteczny miód. Na ich wzór dzieci również mają mnożyć dobro, dzielić się nim z innymi. Życzyła wszystkim owocnego wzrastania.

To był bardzo piękny i pełen przeżyć dzień.

• Piątek 2017-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,1-7
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole