Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole

img 9167Siostra Paola Battagliola wizytatorka z Rzymu była naszym gościem we wtorek 11 kwietnia. Na scenie przywitała Ją s. dyrektor Halina Koćwin, następnie gromkimi brawami przywitała Ją cała społeczność naszej szkoły, i po włosku przedstawiciele uczniów – Asia i Gianluca, którzy złożyli s. Paoli także świąteczne życzenia. Schola pod kierunkiem s. Teresy zaśpiewała również po włosku piosenkę na wejście naszego gościa, ale też inne pieśni, do śpiewu których dołączali się wszyscy obecni. Następnie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Boskiej Trupy.

Siostra Paola skierowała do wszystkich swoje słowo. Była urzeczona ciepłym i pięknym przyjęciem i licznymi talentami – radosnym śpiewem, powitaniem po włosku, aktorskimi umiejętnościami uczniów ze szkolnego Teatru Boska Trupa. Porównała wszystkich uczniów do pracowitych pszczółek z ula, które tworzą słodki i pożyteczny miód. Na ich wzór dzieci również mają mnożyć dobro, dzielić się nim z innymi. Życzyła wszystkim owocnego wzrastania.

To był bardzo piękny i pełen przeżyć dzień.

• Poniedziałek 2017-06-26, 12. tydz. zwykły
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim wy sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: «Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka», gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole