Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole

img 9167Siostra Paola Battagliola wizytatorka z Rzymu była naszym gościem we wtorek 11 kwietnia. Na scenie przywitała Ją s. dyrektor Halina Koćwin, następnie gromkimi brawami przywitała Ją cała społeczność naszej szkoły, i po włosku przedstawiciele uczniów – Asia i Gianluca, którzy złożyli s. Paoli także świąteczne życzenia. Schola pod kierunkiem s. Teresy zaśpiewała również po włosku piosenkę na wejście naszego gościa, ale też inne pieśni, do śpiewu których dołączali się wszyscy obecni. Następnie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Boskiej Trupy.

Siostra Paola skierowała do wszystkich swoje słowo. Była urzeczona ciepłym i pięknym przyjęciem i licznymi talentami – radosnym śpiewem, powitaniem po włosku, aktorskimi umiejętnościami uczniów ze szkolnego Teatru Boska Trupa. Porównała wszystkich uczniów do pracowitych pszczółek z ula, które tworzą słodki i pożyteczny miód. Na ich wzór dzieci również mają mnożyć dobro, dzielić się nim z innymi. Życzyła wszystkim owocnego wzrastania.

To był bardzo piękny i pełen przeżyć dzień.

• Poniedziałek 2017-12-18, 3. tydz. Adwentu
    Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy «Bóg z nami»”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wizyta s. Paoli Battagliola w naszej szkole