Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Strona główna

KAMPANIA POLA NADZIEI

KPNJuż po raz trzynasty w naszej szkole, kiedy kwitną wiosną żonkilowe Pola Nadziei, prowadzona jest kampania zbierania funduszy na rzecz ciężko chorych na raka w Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Opieka hospicyjna jest prowadzona nieodpłatnie dla pacjenta przez zespół pracowników i wolontariuszy w domu i ośrodku. 70 % budżetu Hospicjum stanowią dobrowolne datki – dar serca. Pragniemy, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w to szlachetne dzieło serc, poprzez ofiarę materialną.

Szczególnym znakiem naszej łączności z chorymi będzie ofiara duchowa, którą ze swoich dobrych uczynków złożą uczniowie klas III, przygotowujący się do uroczystości I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy Świętej 7 V 2017 roku o godz. 9.30 złożą oni materialny dar na ołtarzu w imieniu wszystkich uczniów, a wraz z nim swoją duchową ofiarę, podjętą w intencji Hospicjum.

W ten sposób podarujemy chorym podwójne dobro: to widzialne i niewidzialne.

STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ POLA NADZIEI! PRZYŁĄCZ SIĘ I TY DO AKCJI! ZBIÓRKA PIENIĘDZY OD 24 IV DO 28 IV 2017 r.

Dodatkowo 25 kwietnia we wtorek odbędzie się w naszej szkole kwesta pod hasłem

Daj nadzieję, a słodkości zaznasz wiele.

Słodkościami będą ciasta upieczone przez nauczycieli. Pozyskane środki przekazane zostaną także na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych w ramach kampanii Pola Nadziei.

Jedno ciastko to datek 3 zł, ale Twój dar może być większy. (Do puszki wrzucamy odliczoną kwotę. Nie wydajemy reszty!). Kwesta odbywać się będzie wg ustalonego harmonogramu.

Serdecznie zapraszamy!

wolontariuszki – Dorota Dudek, Anna Świątek i Agnieszka Zielowska

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-08-19, 19. tydz. zwykły
    Mt 19,13-15
    Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KAMPANIA POLA NADZIEI