Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Strona główna

KAMPANIA POLA NADZIEI

KPNJuż po raz trzynasty w naszej szkole, kiedy kwitną wiosną żonkilowe Pola Nadziei, prowadzona jest kampania zbierania funduszy na rzecz ciężko chorych na raka w Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Opieka hospicyjna jest prowadzona nieodpłatnie dla pacjenta przez zespół pracowników i wolontariuszy w domu i ośrodku. 70 % budżetu Hospicjum stanowią dobrowolne datki – dar serca. Pragniemy, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w to szlachetne dzieło serc, poprzez ofiarę materialną.

Szczególnym znakiem naszej łączności z chorymi będzie ofiara duchowa, którą ze swoich dobrych uczynków złożą uczniowie klas III, przygotowujący się do uroczystości I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy Świętej 7 V 2017 roku o godz. 9.30 złożą oni materialny dar na ołtarzu w imieniu wszystkich uczniów, a wraz z nim swoją duchową ofiarę, podjętą w intencji Hospicjum.

W ten sposób podarujemy chorym podwójne dobro: to widzialne i niewidzialne.

STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ POLA NADZIEI! PRZYŁĄCZ SIĘ I TY DO AKCJI! ZBIÓRKA PIENIĘDZY OD 24 IV DO 28 IV 2017 r.

Dodatkowo 25 kwietnia we wtorek odbędzie się w naszej szkole kwesta pod hasłem

Daj nadzieję, a słodkości zaznasz wiele.

Słodkościami będą ciasta upieczone przez nauczycieli. Pozyskane środki przekazane zostaną także na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych w ramach kampanii Pola Nadziei.

Jedno ciastko to datek 3 zł, ale Twój dar może być większy. (Do puszki wrzucamy odliczoną kwotę. Nie wydajemy reszty!). Kwesta odbywać się będzie wg ustalonego harmonogramu.

Serdecznie zapraszamy!

wolontariuszki – Dorota Dudek, Anna Świątek i Agnieszka Zielowska

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-04-25, Święto Św. Marka, Ewangelisty
    Mk 16,15-20
    Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KAMPANIA POLA NADZIEI