Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Strona główna

Uroczysty dzień Komunii

20170507 103256W niedzielę 7 maja 2017 o godz. 09.30 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele św. Brata Alberta w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły z klas trzecich przystąpili do sakramentu pokuty i Eucharystii. Po raz pierwszy przyjęli do swego serca Pana Jezusa.
Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 09.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez rodziców.  Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne. W świątyni panował nastrój pełen skupienia, wzruszenia, a także radości. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać pieśni w wykonaniu naszych dzieci. Wzruszające teksty, przejmująca muzyka uwzniośliły tę wyjątkową chwilę.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2017-06-26, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,1-5
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim wy sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: «Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka», gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczysty dzień Komunii