Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Uroczysty dzień Komunii

20170507 103256W niedzielę 7 maja 2017 o godz. 09.30 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele św. Brata Alberta w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły z klas trzecich przystąpili do sakramentu pokuty i Eucharystii. Po raz pierwszy przyjęli do swego serca Pana Jezusa.
Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 09.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez rodziców.  Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne. W świątyni panował nastrój pełen skupienia, wzruszenia, a także radości. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać pieśni w wykonaniu naszych dzieci. Wzruszające teksty, przejmująca muzyka uwzniośliły tę wyjątkową chwilę.

• Wtorek 2017-05-23, 6. tydz. wielkanocny
    J 16,5-11
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: «Dokąd idziesz?» Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś, bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczysty dzień Komunii