Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Uroczysty dzień Komunii

20170507 103256W niedzielę 7 maja 2017 o godz. 09.30 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele św. Brata Alberta w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły z klas trzecich przystąpili do sakramentu pokuty i Eucharystii. Po raz pierwszy przyjęli do swego serca Pana Jezusa.
Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 09.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez rodziców.  Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne. W świątyni panował nastrój pełen skupienia, wzruszenia, a także radości. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać pieśni w wykonaniu naszych dzieci. Wzruszające teksty, przejmująca muzyka uwzniośliły tę wyjątkową chwilę.

• Sobota 2017-08-19, 19. tydz. zwykły
    Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczysty dzień Komunii