Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Strona główna

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

phoca thumb l img 9486

 

W dniu dzisiejszym w czasie uroczystej akademii odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – Pani Konstytucja, która wytłumaczyła naszym uczniom, jakie zmiany w polskim państwie wprowadziła w 1791roku i dlaczego 3 maja uważa się za ważne święto narodowe. W trakcie uroczystości z niezwykłym zapałem zaśpiewaliśmy również kilka patriotycznych pieśni i obejrzeliśmy krótki film o okolicznościach uchwalenia Konstytucji. Ta żywa lekcja historii na pewno pozostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-05-23, 6. tydz. wielkanocny
    J 16,5-11
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: «Dokąd idziesz?» Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś, bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA