Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Strona główna

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

phoca thumb l img 9486

 

W dniu dzisiejszym w czasie uroczystej akademii odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – Pani Konstytucja, która wytłumaczyła naszym uczniom, jakie zmiany w polskim państwie wprowadziła w 1791roku i dlaczego 3 maja uważa się za ważne święto narodowe. W trakcie uroczystości z niezwykłym zapałem zaśpiewaliśmy również kilka patriotycznych pieśni i obejrzeliśmy krótki film o okolicznościach uchwalenia Konstytucji. Ta żywa lekcja historii na pewno pozostanie w pamięci uczniów.

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2017-06-26, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,1-5
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim wy sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: «Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka», gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA