Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

Niezwykła lektura na lekcjach online

Czwartoklasiści naszej szkoły są ambitni i kreatywni! Potwierdza to zadanie, jakie mieli do wykonaniu po omówieniu w czasie lekcji online lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.

W trakcie spotkań na platformie Zoom korzystali z przygotowanych przez nauczyciela kart pracy, ale wcześniej musieli się odpowiednio przygotować, np. poszukać właściwych fragmentów tekstu, odtworzyć drogę, jaką przebyli bohaterowie od Latarni do zamku Ker-Paravel, zastanowić się na zdradą Edmunda i ofiarą Aslana, konfliktem między dobrem a złem, rolą czarnego charakteru (Białą Czarownicą)…

W końcu przyszła pora na zadanie domowe. Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać niezwykłą szafę, w której umieścili wiadomości o lekturze, bohaterach, ciekawostki, zadania, zagadki. Zadanie mogli wykonać dowolną techniką, wykorzystując farby, kredki, nożyczki, komputer, wyklejanki… Praca mogła zostać wykonana na zwykłej kartce formatu A4 lub większej, kartonie… Mogła mieć formę przestrzenną, np. makiety albo… szafy. Każdy miał się kierować wyobraźnią i swoim „odczytaniem” lektury (tym, na co zwrócił szczególną uwagę, co go poruszyło...).

Kto lubi przyrodę, wykonał makietę Narnii, korzystając z instrukcji (przygotuj charakterystyczne formy krajobrazu, z pomiętego papieru lub białej plasteliny ukształtuj wzgórza i skały, ulep (wytnij z papieru…) modele drzew, wyklej plasteliną lub papierem wąwozy, rzeki, morze, wykonaj tamę, pieczarę Tumnusa, domek bobrów, zamek Ker-Paraavel i graniczną latarnię, wymodeluj niektóre postacie, umieść wykonane elementy na twardym podłożu.)

Potem przyszła pora na podziwianie i ocenianie wspaniałych prac uczniów. Mam nadzieję, że cała nasza szkolna społeczność będzie mogła podziwiać te małe arcydzieła, oglądając je na własne oczy.

Dziękuję Wam, Kochani, Danuta Pilarz.

<< Wróć do poprzedniej strony