PINGWIN - sukcesy uczniów naszych szkół w konkursach z fizyki

Miło nam poinformować, że aż dziewięciu (9) uczniów i uczennic  naszych szkół wykazało się wystarczającą wiedzą i umiejętnościami, aby zająć premiowane miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki PINGWIN.

Jak zapewne już wiecie, to nie jedyny nasz sukces w zmaganiach  z fizyką, gdyż  uczniowie gimnazjum  Jakub Pańtak i Wiktor Kostera  znacznie przekroczyli wymagany próg 87.5 % i dostali  się  do drugiego etapu (rejonowego)  Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki dla gimnazjów.

Dzisiaj wiemy już także, że  po etapie rejonowym Kuba Pańtak znalazł się w elitarnej grupie  zaledwie 34 uczniów z całej Małopolski, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego i pod koniec lutego będą walczyć o tytuł najlepszego fizyka - gimnazjalisty w Małopolsce.

W analogicznym konkursie dla szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowali się: Karolina Grądziel - (38/40), Szymon Dudek (33/40) oraz Izabela Sacha  (33/40).

9 stycznia 2019 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki PINGWIN,  który organizowany był w 3 kategoriach: dla klas trzecich gimnazjum, oraz klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

W konkursie PINGWIN premiowanych jest 10 miejsc. Konkurs tym różni się od pozostałych, że błędne odpowiedzi skutkują przyznaniem ujemnych punktów - trzeba się więc w nim wykazać nie tylko wiedzą, ale i przemyślaną strategią, gdyż jeden niepewny ruch może pozbawić uczestnika punktów już zdobytych.

W konkursie reprezentowało nas aż  32 uczniów, z czego  1/3 zajęła miejsca premiowane.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że  aż sześciu (6) uczniów z klas 7 zdobyło wyróżnienia plasując się w finałowej 10.

Fizyka

Kategoria: szkoła podstawowa klasa 7

Stanisław Podolski

Piotr Adamczyk

Otto Pazera

Milena Kisielewska

Milena Połomska

Maksymilian Serafin

Kategoria: szkoła podstawowa klasa 8

Karolina Grądziel

Kategoria: gimnazjum klasa 3

Wiktor Kostera

Jakub Pańtak

wyróżnienie

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Osiągnięcia PINGWIN - sukcesy uczniów naszych szkół w konkursach z fizyki