PINGWIN - sukcesy uczniów naszych szkół w konkursach z fizyki

Miło nam poinformować, że aż dziewięciu (9) uczniów i uczennic  naszych szkół wykazało się wystarczającą wiedzą i umiejętnościami, aby zająć premiowane miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki PINGWIN.

Jak zapewne już wiecie, to nie jedyny nasz sukces w zmaganiach  z fizyką, gdyż  uczniowie gimnazjum  Jakub Pańtak i Wiktor Kostera  znacznie przekroczyli wymagany próg 87.5 % i dostali  się  do drugiego etapu (rejonowego)  Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki dla gimnazjów.

Dzisiaj wiemy już także, że  po etapie rejonowym Kuba Pańtak znalazł się w elitarnej grupie  zaledwie 34 uczniów z całej Małopolski, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego i pod koniec lutego będą walczyć o tytuł najlepszego fizyka - gimnazjalisty w Małopolsce.

W analogicznym konkursie dla szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowali się: Karolina Grądziel - (38/40), Szymon Dudek (33/40) oraz Izabela Sacha  (33/40).

9 stycznia 2019 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki PINGWIN,  który organizowany był w 3 kategoriach: dla klas trzecich gimnazjum, oraz klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

W konkursie PINGWIN premiowanych jest 10 miejsc. Konkurs tym różni się od pozostałych, że błędne odpowiedzi skutkują przyznaniem ujemnych punktów - trzeba się więc w nim wykazać nie tylko wiedzą, ale i przemyślaną strategią, gdyż jeden niepewny ruch może pozbawić uczestnika punktów już zdobytych.

W konkursie reprezentowało nas aż  32 uczniów, z czego  1/3 zajęła miejsca premiowane.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że  aż sześciu (6) uczniów z klas 7 zdobyło wyróżnienia plasując się w finałowej 10.

Fizyka

Kategoria: szkoła podstawowa klasa 7

Stanisław Podolski

Piotr Adamczyk

Otto Pazera

Milena Kisielewska

Milena Połomska

Maksymilian Serafin

Kategoria: szkoła podstawowa klasa 8

Karolina Grądziel

Kategoria: gimnazjum klasa 3

Wiktor Kostera

Jakub Pańtak

wyróżnienie

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Osiągnięcia PINGWIN - sukcesy uczniów naszych szkół w konkursach z fizyki

Marzec 2019

1-3 g.17:00 (SP)