O nas

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek rozpoczęła pełnienie swojej misji wychowawczo-dydaktycznej wobec dzieci w roku 2004. Był to rok setnej rocznicy śmierci błogosławionej Laury Vicuna. W duchowości pedagogicznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki postać bł. Laury Vicuna ma miejsce znaczące: pokazuje szeroki, pełny wymiar integralnego wychowania dzieci,
w którym wychowanie moralne oparte na Ewangelii i nauczaniu Kościoła jest zwornikiem wszystkich wymiarów wychowania, a także umacnia wszystkich wychowawców w przekonaniu i pracy, że każdy z nas jest powołany przez Boga do świętości.

• 2019-08-18, 20. Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął! Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.

Jesteś tutaj: Strona główna O nas