O nas

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek rozpoczęła pełnienie swojej misji wychowawczo-dydaktycznej wobec dzieci w roku 2004. Był to rok setnej rocznicy śmierci błogosławionej Laury Vicuna. W duchowości pedagogicznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki postać bł. Laury Vicuna ma miejsce znaczące: pokazuje szeroki, pełny wymiar integralnego wychowania dzieci,
w którym wychowanie moralne oparte na Ewangelii i nauczaniu Kościoła jest zwornikiem wszystkich wymiarów wychowania, a także umacnia wszystkich wychowawców w przekonaniu i pracy, że każdy z nas jest powołany przez Boga do świętości.

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.

Jesteś tutaj: Strona główna O nas