O nas

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek rozpoczęła pełnienie swojej misji wychowawczo-dydaktycznej wobec dzieci w roku 2004. Był to rok setnej rocznicy śmierci błogosławionej Laury Vicuna. W duchowości pedagogicznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki postać bł. Laury Vicuna ma miejsce znaczące: pokazuje szeroki, pełny wymiar integralnego wychowania dzieci,
w którym wychowanie moralne oparte na Ewangelii i nauczaniu Kościoła jest zwornikiem wszystkich wymiarów wychowania, a także umacnia wszystkich wychowawców w przekonaniu i pracy, że każdy z nas jest powołany przez Boga do świętości.

• Piątek 2017-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,1-7
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

Jesteś tutaj: Strona główna O nas