O nas

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek rozpoczęła pełnienie swojej misji wychowawczo-dydaktycznej wobec dzieci w roku 2004. Był to rok setnej rocznicy śmierci błogosławionej Laury Vicuna. W duchowości pedagogicznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki postać bł. Laury Vicuna ma miejsce znaczące: pokazuje szeroki, pełny wymiar integralnego wychowania dzieci,
w którym wychowanie moralne oparte na Ewangelii i nauczaniu Kościoła jest zwornikiem wszystkich wymiarów wychowania, a także umacnia wszystkich wychowawców w przekonaniu i pracy, że każdy z nas jest powołany przez Boga do świętości.

• 2018-05-27, Uroczystość Najświętszej Trójcy
    Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Jesteś tutaj: Strona główna O nas