O nas

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek rozpoczęła pełnienie swojej misji wychowawczo-dydaktycznej wobec dzieci w roku 2004. Był to rok setnej rocznicy śmierci błogosławionej Laury Vicuna. W duchowości pedagogicznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki postać bł. Laury Vicuna ma miejsce znaczące: pokazuje szeroki, pełny wymiar integralnego wychowania dzieci,
w którym wychowanie moralne oparte na Ewangelii i nauczaniu Kościoła jest zwornikiem wszystkich wymiarów wychowania, a także umacnia wszystkich wychowawców w przekonaniu i pracy, że każdy z nas jest powołany przez Boga do świętości.

• Poniedziałek 2017-06-26, 12. tydz. zwykły
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim wy sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: «Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka», gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata”.

Jesteś tutaj: Strona główna O nas