Ostatnie warsztaty chemiczne

Ostatnia chemia7 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym świetlica klas I-III zamieniła się w laboratorium. Uczestnicy warsztatów chemicznych przygotowali własnoręcznie mydełka oraz zrobili "glutka". Zabawy było co niemiara! Na zakończenie zajęć wszyscy dostali pamiątkowe certyfikaty Młodego Chemika.

Zapraszamy do galerii zdjeć.

Świetlicowe przedstawienie

20170606 1454326 czerwca uczniowie uczęszczający w ramach świetlicy na kółko teatralne zaprezentowali swoje umiejętności, które kształcili przez cały rok szkolny.

Głównym przekazem przedstawienia było to, że dobro zawsze wygrywa, tak jak w każdej baśni. Udowodnili to Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kot w butach, Kopciuszek i Św. Mikołaj.

Aktorzy znali swoje role bezbłędnie oraz prezentowali się świetnie w przygotowanych strojach. Miniteatrzyk wszystkim bardzo się podobał!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Świetlicowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka1 czerwca z okazji Dnia Dziecka świtlica szkolna zorganizowała dla dzieci wiele atrakcji na boisku szkolnym. Było malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, malowanie koszulek, puszczanie baniek mydlanych. Uczniowie wzięli również udział w wielu konkurencjiach sportowych. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Konkurs taneczny i "Twoja Twarz brzmi znajomo"

Pokaz talentów już za nami!
Jednego dnia odbyły się dwa wyjątkowe konkursy - konkurs taneczny oraz konkurs - Twoja twarz brzmi znajomo, czyli miniplayback show.
Emocji, radości, wspaniałej zabawy i przede wszystkim dobrej muzyki było co niemiara. Zawdzięczamy je wszystkim artystom oraz organizatorkom przedsięwzięcia paniom Barbarze Jachymczak i Agnieszce Musiał.
Prowadzące konkurs Laura i Julia z humorem i pasją zapowiadały kolejnych uczestników. Owacji było mnóstwo. Publiczność zachwycała się tańcem nowoczesnym oraz niesamowitymi występami kolegów i koleżanek, którzy na kilka minut na scenie przeobrazili się w znanych i lubianych piosenkarzy.
Jednym słowem - mamy mnóstwo utalentowanych uczniów!
Gratulacje dla wszystkich! I do następnego konkursu!

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Jury w składzie - Pani Agnieszka Zielowska, Pani Elżbieta Nowak i Pani Iwona Gurdek wybrali następujących laureatów:

KONKURS TANECZNY

Konkurs taneczny

  • KLASY I-III                                              

I miejsce: Natasza Antkowicz kl. IIIa

II miejsce: Antonina Raś kl. IIIb

III miejsce: Alicja Sendler i Oliwia Winiarska kl. IIIb

Wyróżnienie: Milena Pękala, Maja Francuz i Ania Stankowska

  • KLASY IV-VI

I miejsce: Natasza Zając kl. Vb

Wyróżnienie: Jagoda Grzyb i Julia Jędrzejek kl. VIa

Konkurs taneczny1

TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO

  • KLASY I-III

I miejsce: Kacper Ordon kl. IIa

                Ania Kluza kl. IIIa

II miejsce: Kalina Kusztal i Emilia Stankowska kl. IIIb

III  miejsce: Oliwia Flinta

  • KLASY IV-VI

I miejsce: Gregor Gass kl. IVb

Wyróżnienie: Igor Sromek kl. Vb                             GRATULUJEMY!!!

Z okazji Dnia Mamy

img 20170523 134231680Zbliża się Dzień Mamy, więc dzieci w świetlicy klas IV-VI ostro wzięły się do pracy i przygotowały dla swoich mam Ocean życzeń ze złotymi rybkami oraz "zapas dobrych myśli na każdy dzień".

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Konkurs "Ludzikowe wakacje"

LegographyO czym ludzik marzy, co chciałby robić podczas wakacji? Zwiedzać cieple kraje czy wskoczyć w ciepłe kapcie?

Myślisz, że przeżywa przygody, których nie da się opowiedzieć? To może lepiej je pokazać!

Przyłap ludzika na jego marzeniach i zrób mu zdjęcie.

Co by chciał robić, a może co już robił i do czego chętnie by wrócił podczas nadchodzących wakacji.

Zrób zdjęcie Twojemu ludzikowi (o jego marzeniach, o tym co robi, gdy ciebie przy nim nie ma) i prześlij je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Masz czas do 26 maja!

Nagrodami dla dzieci są zestawy klocków Lego oraz bezpłatne pobyty na "Półkoloniach w 3D" organizowanych podczs wakacji przez firmę Happy Robot.

Dzieci przez sam udział w konkursie mogą sprawić, że świetlica szkolna otrzyma nagrodę w postaci zestawu klocków Lego - liczy się ilość zgłoszeń konkursowych.

Zachęcamy do fotografowania i zgłaszania się do konkursu!

- Wychowawcy Świetlicy

Warsztaty chemiczne z suchym lodem

Na świetlicy szkolnej odbyły się już po raz siódmy warsztaty chemiczne dla klas I-III. Tym razem  zabawy i ekscytacji było co niemiara!! Przekonajcie się sami - zapraszamy do galerii i do obejrzenia krótkiego filmiku.

Pożegnanie s. Marii

Dnia 24 kwietnia świetlica szkolna uroczyście, w duchu salezjańskim pożegnała s. Marię. Uczniowie zaśpiewali dla niej pieśni oazowe oraz w kilku słowach podziękowali jej za trud pracy oraz życzyli Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy do galerii zdjeć.

Zaangażowanie dzieci na tym spotkaniu można zobaczyć na poniższym filmiku:

„Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”

20170403 1351303 kwietnia  na świetlicy szkolnej klas I-III odbył się konkurs biblijny pod tytułem „ Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn: dobry Samarytanin, syn marnotrawny, ukryty skarb, zabłąkana owca, faryzeusz i celnik, domek na skale.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dobry Samarytanin w składzie:  Amelia Śledzikowska, Mateusz Nawrot, Marta Heretyk, Amelia Molendys. GRATULUJEMY!

Wrażeń było co nie miara a przy tym w drużynach rosła wiara. Uczestnicy nie mogli się doczekać, kiedy Jezus wśród nich zagości. Aż w końcu ucieszyli się z Jego obecności, bo przecież każdy z nich dobrze o tym wie, że sam Jezus w Bożym Słowie jest i zdaje sobie z tego sprawę doskonale, że kto wytrwale tym Słowem się zajmuje trudnościami się nie załamuje, w jego sercu wzrasta radość, której nikt nigdy nie ma dość.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-08-19, 19. tydz. zwykły
    Mt 19,13-15
    Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Świetlica