„Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”

20170403 1351303 kwietnia  na świetlicy szkolnej klas I-III odbył się konkurs biblijny pod tytułem „ Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn: dobry Samarytanin, syn marnotrawny, ukryty skarb, zabłąkana owca, faryzeusz i celnik, domek na skale.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dobry Samarytanin w składzie:  Amelia Śledzikowska, Mateusz Nawrot, Marta Heretyk, Amelia Molendys. GRATULUJEMY!

Wrażeń było co nie miara a przy tym w drużynach rosła wiara. Uczestnicy nie mogli się doczekać, kiedy Jezus wśród nich zagości. Aż w końcu ucieszyli się z Jego obecności, bo przecież każdy z nich dobrze o tym wie, że sam Jezus w Bożym Słowie jest i zdaje sobie z tego sprawę doskonale, że kto wytrwale tym Słowem się zajmuje trudnościami się nie załamuje, w jego sercu wzrasta radość, której nikt nigdy nie ma dość.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kiermasz wielkanocny

kiermasz wielkanocnyOzdoby wielkanocne, które były sprzedawane podczas kiermaszu można obejrzeć w galerii zdjęć - zapraszamy! :)

Warsztaty z siankiem

siano6 kwietnia na świetlicy szkolnej klas I-III odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały ozdoby wielkanocne z siana - króliczki i kurki.

Zapraszamy do galerii zdjeć.

Warsztaty chemiczne

Chemia1Już po raz piąty świtlica szkolna zamieniła się w laboratorium chemiczne! Tym razem uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to jest odczyn ph tworząc w probówkach "chemicznego kameleona" oraz malowali na mleku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Tydzień dinozaura!

Dino2Na świetlicy szkolnej klas I-III i IV-VI odbył się "Tydzień dinozaura". Na początku tygodnia świetlica zamieniła się w park jurajski dzięki wykonanym ilustracjom i dinozaurom.

W kolejnych dniach uczniowie poznawali ich cechy charakterystyczne,  sposoby odżywiania i środowisko życia przeglądając odpowiednią literaturę  i oglądając filmy przyrodnicze.

Na zakończenie tygodnia dzieci wykonały figurki z masy solnej, które po pomalowaniu prezentowały się wspaniale.

Zapraszamy do galerii zdjeć

Warsztaty witrażowe

Witraz1 marca na świetlicy szkolnej klas I-III odbyły się warsztaty witrażowe. Uczniowie mieli do wyboru różne wzory choć najbardziej cieszyły się zainteresowaniem ilustracje wielkanocne.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i bardzo się cieszyli, że samodzielnie wykonanymi witrażami będą mogli pochwalić się w domu.

Zapraszamy do fotorelacji z tych warsztatów.

Dzień Dinozaura

DinozauryW związku z tym, że 26 lutego przypada Dzień Dinozaura świetlica szkolna zamieniła się w park jurajski.

Dzieci z klas I-VI przygotowały między innymi ilustracje dinozaurów, wielkie rzeźby ze styropianu i papieru  a także konstrukcje z klocków.

Zapraszamy do galerii zdjeć a także do odwiedzenia naszego parku jurajskiego na II piętrze.

Konkurs recytatorski na świetlicy

Konkurs recytatorski "Z Wierszem przez Kraków" dla uczniów klas I-III uczęszczających na świetlicę szkolną odbył się 15 listopada. Konkurs był prowadzony przez uczniów kl III. Dzieci za sprawą wierszy zabrały nas w piękną, bajkową podróż po Krakowie. Dużo emocji wzbudzilo głosowanie publiczności, w wyniku którego przyznano nagrodę publiczności.

Laureaci konkursu:recytacja

klasy I - Ola Zawłocka, Zuzanna Bator

klasy II - Marysia Bujakowska, Milena Pękala

klasy III - Bartek Hołuj, Zuzia Jarosz

wyróżnienia: Samuel Rudzki i Gosia Jarosz

nagroda publicznosci: Zuzia Zolich :)

Świetlicowy konkurs "Najpiękniejszy różaniec"

Świetlica szkolna klas I-III zorganizowała konkurs rodzinny na „Najpiękniejszy Różaniec”. Wszystkie otrzymane od uczniów różańce ozdobiły hol główny szkoły - zdjęcia.

Wyniki konkursu:15536987 1305930642778663 1204587738 o

I miejsce Tomasz Kolasiński

II miejsce Gabrysia Szubert

III miejsce Joanna Koralik

Wyróżnienia:

Alicja Sendler (wyróżnienie Siostry Dyrektor), Winiarska Oliwia, Andrzej Fijałek, Daniel Górski

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-04-25, Święto Św. Marka, Ewangelisty
    Mk 16,15-20
    Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Świetlica