Konkurs "Ludzikowe wakacje"

LegographyO czym ludzik marzy, co chciałby robić podczas wakacji? Zwiedzać cieple kraje czy wskoczyć w ciepłe kapcie?

Myślisz, że przeżywa przygody, których nie da się opowiedzieć? To może lepiej je pokazać!

Przyłap ludzika na jego marzeniach i zrób mu zdjęcie.

Co by chciał robić, a może co już robił i do czego chętnie by wrócił podczas nadchodzących wakacji.

Zrób zdjęcie Twojemu ludzikowi (o jego marzeniach, o tym co robi, gdy ciebie przy nim nie ma) i prześlij je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Masz czas do 26 maja!

Nagrodami dla dzieci są zestawy klocków Lego oraz bezpłatne pobyty na "Półkoloniach w 3D" organizowanych podczs wakacji przez firmę Happy Robot.

Dzieci przez sam udział w konkursie mogą sprawić, że świetlica szkolna otrzyma nagrodę w postaci zestawu klocków Lego - liczy się ilość zgłoszeń konkursowych.

Zachęcamy do fotografowania i zgłaszania się do konkursu!

- Wychowawcy Świetlicy

Warsztaty chemiczne z suchym lodem

Na świetlicy szkolnej odbyły się już po raz siódmy warsztaty chemiczne dla klas I-III. Tym razem  zabawy i ekscytacji było co niemiara!! Przekonajcie się sami - zapraszamy do galerii i do obejrzenia krótkiego filmiku.

Pożegnanie s. Marii

Dnia 24 kwietnia świetlica szkolna uroczyście, w duchu salezjańskim pożegnała s. Marię. Uczniowie zaśpiewali dla niej pieśni oazowe oraz w kilku słowach podziękowali jej za trud pracy oraz życzyli Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy do galerii zdjeć.

Zaangażowanie dzieci na tym spotkaniu można zobaczyć na poniższym filmiku:

„Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”

20170403 1351303 kwietnia  na świetlicy szkolnej klas I-III odbył się konkurs biblijny pod tytułem „ Jezusa przypowieści pełne dla nas dobrej wieści”. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn: dobry Samarytanin, syn marnotrawny, ukryty skarb, zabłąkana owca, faryzeusz i celnik, domek na skale.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dobry Samarytanin w składzie:  Amelia Śledzikowska, Mateusz Nawrot, Marta Heretyk, Amelia Molendys. GRATULUJEMY!

Wrażeń było co nie miara a przy tym w drużynach rosła wiara. Uczestnicy nie mogli się doczekać, kiedy Jezus wśród nich zagości. Aż w końcu ucieszyli się z Jego obecności, bo przecież każdy z nich dobrze o tym wie, że sam Jezus w Bożym Słowie jest i zdaje sobie z tego sprawę doskonale, że kto wytrwale tym Słowem się zajmuje trudnościami się nie załamuje, w jego sercu wzrasta radość, której nikt nigdy nie ma dość.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kiermasz wielkanocny

kiermasz wielkanocnyOzdoby wielkanocne, które były sprzedawane podczas kiermaszu można obejrzeć w galerii zdjęć - zapraszamy! :)

Warsztaty z siankiem

siano6 kwietnia na świetlicy szkolnej klas I-III odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały ozdoby wielkanocne z siana - króliczki i kurki.

Zapraszamy do galerii zdjeć.

Warsztaty chemiczne

Chemia1Już po raz piąty świtlica szkolna zamieniła się w laboratorium chemiczne! Tym razem uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to jest odczyn ph tworząc w probówkach "chemicznego kameleona" oraz malowali na mleku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Tydzień dinozaura!

Dino2Na świetlicy szkolnej klas I-III i IV-VI odbył się "Tydzień dinozaura". Na początku tygodnia świetlica zamieniła się w park jurajski dzięki wykonanym ilustracjom i dinozaurom.

W kolejnych dniach uczniowie poznawali ich cechy charakterystyczne,  sposoby odżywiania i środowisko życia przeglądając odpowiednią literaturę  i oglądając filmy przyrodnicze.

Na zakończenie tygodnia dzieci wykonały figurki z masy solnej, które po pomalowaniu prezentowały się wspaniale.

Zapraszamy do galerii zdjeć

Warsztaty witrażowe

Witraz1 marca na świetlicy szkolnej klas I-III odbyły się warsztaty witrażowe. Uczniowie mieli do wyboru różne wzory choć najbardziej cieszyły się zainteresowaniem ilustracje wielkanocne.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć i bardzo się cieszyli, że samodzielnie wykonanymi witrażami będą mogli pochwalić się w domu.

Zapraszamy do fotorelacji z tych warsztatów.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-05-23, 6. tydz. wielkanocny
    J 16,5-11
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: «Dokąd idziesz?» Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś, bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Świetlica