aktualnosci

ŚWIĘTO PATRONALNE

27 stycznia obchodziliśmy Święto patronalne naszej szkoły.

Co roku podczas świętowania na nowo przyglądamy się naszej patronce - Laurze Vicuna, która dzięki niezwykłym cechom charakteru, niezłomności w dążeniu do celu, konsekwencji i poświęceniu stała się wielkim człowiekiem.  I co roku tego właśnie życzymy wszystkim uczniom i sympatykom naszej szkoły - silnego, dojrzałego charakteru i Bożej łaski, połączonej z pełnym do Niego zaufaniem. 

W czasie uroczystej gali siostra Magdalena Szlachcic w imieniu s. inspektorki Małgorzaty Pilarskiej wręczyła Nagrodę Siostry Inspektorki p. Iwonie Gurdek. Zaś nasza Siostra Dyrektor Marta Raducha wręczyła Tytuł Przyjaciela Szkoły p. Krzysztofowi Kokoszcze, skarbnikowi Rady Rodziców. Po tej części oficjalnej obejrzeliśmy przepiękny spektakl pt. Generał w wykonaniu Boskiej Trupy prowadzonej przez p. Lidię Czarnowicz i p. Małgorzatę Mazanek . Wystąpił też z recytacją uczeń klasy I a Lubomir Dudek, który w etapie rejonowym XX Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego  zajął I miejsce, zaś w finale otrzymał wyróżnienie. Na koniec zaś w tanecznym rytmie wszystkich zebranych w sali rozkołysali członkowie zespołu Laura Dance przygotowani do występu przez p. Agnieszkę Musiał.

Pomachaliśmy jak co roku do Laury - bo to już taka nasza tradycja - i poszliśmy do klas na poczęstunek.  

Z wdzięcznością za KWIATY DLA LAURY na uroczystość naszej Patronki! Niech ona, młoda święta dziewczyna, pomaga nam realizować te piękne postanowienia, które zostały zapisane przez Rodziny naszej szkoły!

Opublikowany przez Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Bł. Laury Vicuña Niedziela, 5 lutego 2023
 

<< Wróć do poprzedniej strony


Publiczna Szkoła Podstawowa

Sióstr Salezjanek
im. Błogosławionej Laury Vicuña
w Krakowie

Adres: os. Kościuszkowskie 7, 31- 858 Kraków
E-mail: laurasp@poczta.onet.pl
Telefon: +48 12 648 05 08
Strona internetowa: http://www.vicuna.edu.pl


BuY